4 prezentace ptáci pro 3.-5.třídu

4 krátké prezentace formou šifrování děti procvičí znalosti nejen našeho ptactva - ideální materiál na zpestření nejen on-line schůzku/výuku.

45 Kč
Skladem

Soubor obsahuje 4 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5-15 min. a je určen pro větší děti – 3.-5. třída

Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky.

Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.

 

Prezentace obsahuje:

Úvodní nadpis

Popis úkolu

Několik slejdů

Popis jak vyluštit šifru

 

1.     Ptačí skládačka – Děti mají za úkol seřadit správně písmenka, aby vznikl název ptáka, který je na fotografii. Pak si ho napíšou na papírek. Na závěr spočítají jednotlivá písmena a v tabulce vymění čísla za písmena a vznikne jim tajenka.

2.     Křížovka ptáci – Na slejdech je vždy část fotografie ptáka. Děti jí musí poznat o koho se jedná a název se jim musí vejít do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka.

3.     Chybějící písmena ptáci – Na každém slejdu je vždy fotka (ne moc známého) ptáka a několik písmenek. Úkolem dětí je složit z písmenek jeho název a jedno písmeno jim tam bude chybět – to si napíší na papírek. A na konci jim z těchto písmen vznikne tajenka.

Pozor menší děti nemusí názvy některých ptáků znát (křivka, žluna, …) ideálně bych jim připravila i nějaký atlas, aby si ptáky mohli najít (nebo internet)

4.     Ptačí slovní druhy – Na každém slejdu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovního druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (děti mohou mít i úkol doplnit správně čárku do věty).

 

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu pttx (lze otevřít jen pro čtení).

Kód Kód: 107
Kategorie: Online schůzky/výuka
Téma: Příroda
Typ materiálu: Prezentace pro on-line schůzky
Věk: Starší děti