Morseovka hrou

Materiál na učení Morseovy abecedy, pomocí pomocných slov

85 Kč
Skladem

Učení Morseovy abecedy nemusí být nuda, s těmito kartičkami to bude zábava. Nechybí ani prezentace, kterou využijete při on-line schůzkách.

 

Soubor obsahuje:

Každý dokument mimo kartiček obsahuje popis, postup výroby i několik her a aktivit, jak s kartičkami pracovat. Počet stran je 55 (z toho 10 prezentace). 

 

Puzzle -  Mini puzzle, děti mají za úkol poskládat zvíře podle obrázku správně a případně si pomohou písmenky v morseovce, které jsou pod obrázkem. Sada obsahuje 48 zvířat = 16 zvířat se 3 písmeny, 16 zvířat se 4 písmeny a 16 zvířat s 5 písmeny.

Kartičky abeceda velká kartičky s obrázky - 27 kartiček = obrázek s pomocným slovem i s písmenkem Morseovy abecedy. Pak už jen stačí vzít si kartičky a dětem ukazovat a učit jednotlivá písmena a pomocná slova.

Kartičky abeceda malá sada - 27 kartiček / 54 kartiček – sada je shodná jako kartičky velká sada, rozdíl je v tom, že jsou kartičky menší a jsou určeny spíše na rozstřihání a skládání, případně lze použít jako cestovní a trénovat při jízdě autobusem, vlakem,....

Kartičky tábor a zvířata 2 sady 1. Pouze text – téma tábor - obsahuje 96 kartiček = 48 s textem a 48 v morseovce. 2. Text a obrázek – téma naše zvěř – obsahuje 64 kartiček = 32 v morseovce a 32 fotky zvířat.

Sazka morseovka – 10 kartiček pro fáborkový běh – obrázek + tři možnosti odpovědí, děti musí běžet rychle a sepsat správně všechny odpovědi.

List s přehlednou Morseovou abecedou

Prezentace morseovka skládačka – děti mají za úkol Z písmenek, která jsou psána v morseovce poskládat slovo, jako nápovědu mají k dispozici i obrázek a všechna slova nějak souvisejí s táborem. Na konci, pokud přečtou první písmena slov vznikne jim tajenka – ŠROUBEK

 

 

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu zip - PDF a PPTX pouze pro čtení.  

Licence zakoupeného materiálu: Je povoleno využít materiál pro svou vlastní potřebu a potřebu třídy, oddílu či jiné organizované skupině dětí (kopírovat pracovní listy).

Kód Kód: 131
Kategorie: Morseovka a šifry
Téma: Morseovka a šifry
Typ materiálu: Kartičky, Prezentace pro on-line schůzky, Sady
Věk: Starší děti