Počasí sada aktivit

Třísložkové karty + puzzle + přiřaď správnou kartičku

30 Kč
Skladem

Soubor se dá rozdělit na tři druhy aktivit – všechny se dají použít pro učení pojmů počasí. Soubor je určen pro věkovou skupinu předškoláci a 1. - 2. třída.

Postup výroby: tisk, (laminace pro větší odolnost), rozstříhat podél šedé čárkované čáry.

  1. Třísložkové karty – 24 pojmů

Pro nejmenší – využijeme pouze kartičky text + obrázek. Dítěti ukazujeme obrázky a říkáme názvy. Dítě je může opakovat. Na závěr můžeme kartičky rozložit na stůl a zeptat se, které názvy si dítě zapamatovalo.

Větší děti (předškoláci) – využijeme všechny kartičky, kartičky název + text seřadíme do sloupce a zbytek kartiček dáme na hromádku. Dítě má za úkol přiřazovat stejné obrázky a stejné texty k sobě.

Velké děti (umí nebo se učí číst) – využijeme pouze kartičky s textem a obrázky. Dáme je všechny na hromádku a dítě k sobě přiřazuje názvy a obrázky.

  1. Přiřaď správně kartičky

Koloběh vody - Dítě má za úkol správně přiřadit pojmy k obrázku (můžeme přidat suché zipy).

Kdy se objeví duha? - Dítě má za úkol nalepit na obrázek duhy, obrázek slunce a deště, a dále může pojmenovat všechny barvy duhy.

Kolik je stupňů? - Děti mají za úkol na 5 teploměrech určit teplotu a do rámečku pod ním ji napsat nebo přiřadit správnou kartičku.

  1. Dvoudílné puzzle

6 obrázků – sněhová přeháňka, dešťová přeháňka, polojasno, bouřka, duha, rampouchy.

Děti mají za úkol přiřazovat k sobě dvě části, které k sobě patří a následně je pojmenovat.

 

Počet stran: 10 listů

 

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu PDF.  

Licence zakoupeného materiálu: Je povoleno využít materiál pro svou vlastní potřebu a potřebu třídy, oddílu či jiné organizované skupině dětí (kopírovat pracovní listy).

Kód Kód: 233
Kategorie: Příroda
Téma: Příroda
Typ materiálu: Kartičky, Pracovní listy, Sady
Věk: Mladší děti, Pro prcky (MŠ)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení