Valentýnská prezentace

3 prezentace s valentýnskou tematikou.

35 Kč
Skladem

Soubor obsahuje 3 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5 -15 min. a je určen pro větší děti – 3.- 5. třída.

 

Děti u dvou prezentací musí mít přístup k internetu pro vyhledávání odpovědí. Při této příležitosti mají možnost se dozvědět zajímavá fakt a o sv. Valentýnu, 14. únoru a o symbolech lásky. 

 

Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky.

Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.

 

Prezentace obsahuje:

  • Úvodní nadpis
  • Popis úkolu
  • Několik slidů
  • Popis jak vyluštit šifru

 

1.     Valentýnská křížovka – Na slidech jsou otázky. Děti musí najít odpověď a ta se musí vejít do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka – SRDCE (8 stran).

 

2.     Valentýnská čísla – na každém slidu je otázka, odpověď je vždy číslo, které děti musí zjistit a napsat si ho. Na závěr sečtou jednotlivá písmena v čísle např. 125 – 1+2+5=8 a pak tyto čísla vymění v tabulce za písmena a vznikne tajenka - RŮŽIČKA (11 stran).

 

3.     Valentýnské slovní druhy – Na každém slidu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovnímu druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (Děti mohou mít za úkol správně doplnit čárku do věty.) – SVATÝ VALENTÝN BYL ŘÍMSKÝ KNĚZ, KTERÝ KONAL ZÁZRAKY. (11 stran)

 

 

Kód Kód: 188
Kategorie: Online schůzky/výuka
Téma: Významné dny
Typ materiálu: Prezentace pro on-line schůzky
Věk: Mladší děti, Starší děti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení