Mezinárodní den mateřského jazyka

Tento svátek připadá na 21. února.

 

50 Kč
Skladem

 

Jaké aktivity zde najdete?

  • „Nej“ v češtině – každému dítě vytiskněte 2 pracovní listy (nebo je můžete vytisknout do dvojice). Děti se v něm seznámí s různými „nej“ slovy, které čeština má a některé si i sami vymyslí a doplní.
  • Palindromy – každému dítěti vytiskněte 3 pracovní listy (nebo je můžete vytisknout do dvojice). Děti se v nich seznámí se slovy a čísly, která se čtou z obou stran stejně a zkusí některé sami vymyslet a napsat.
  • Slova mnohoznačná, homonyma a antonyma – každému dítěti vytiskněte 4 pracovní listy (nebo je můžete vytisknout do dvojice). Děti u prvních 3 listů budou mít za úkol spojovat k sobě obrázky s příslušnými slovy (slova mnohoznačná a homonyma) a u posledního listu budou k sobě spojovat dva obrázky znázorňující slova opačného významu (antonyma).
  • Kartičky s písmeny – 96 kartiček s písmeny české abecedy. Buď písmenka vytiskneme a zalaminujeme, nebo vytiskneme na tvrdý papír, nebo vytiskneme na měkký papír a následně nalepíme na tvrdý papír či karton, pokud je budeme chtít využít opakovaně. Na jednorázovou hru nám postačí jen tisk na měkký papír.  Na závěr je rozstříháme. U kartiček najdete i tipy na různé hry jak venku, tak ve třídě či klubovně.
  • Správné odpovědi – list s řešením všech pracovních listů

počet stran: 17

 

Tento materiál má upravenou licenci použití - lze dětem poslat i mailem a pak společně doplňovat v rámci on-line schůzky/výuky.

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu PDF.  

Kód Kód: 215
Kategorie: Dle typu materiálu
Téma: Významné dny
Typ materiálu: Pracovní listy
Věk: Starší děti