Stezka - Maminky zvířátek (svátek matek)

Tip
den matek7

Kartičky pro realizaci stezky, ideální ke Dni matek

60 Kč
Skladem

Stezka má dvě využití

Ke Dni matek – obsahuje úkoly, které budou děti společně plnit s rodiči, nebo jinou milovanou osobou.

Zpestření ve škole MŠ, ŠD – karty obsahují i pohybové úkoly související s tátou zvířete. (Úkoly pro rodiče plnit nemusíte.)

Stezka obsahuje 14 karet + dva bonusové úkoly. Na každé z nich je otázka: Jak se říká mamince ….? – obrázek, čtverečky a 2 úkoly. Odpověď na otázku se musí vejít do čtverečků (podobně jako u křížovky, písmeno „ch“ náleží jednomu okénku) a písmenko, které vyjde v modrém čtverečku, si děti musí někde poznačit. Na konci jim z těchto písmen vyjde tajenka.

Jsou zde dva druhy úkolů:

Modré úkoly jsou pohybové, které souvisí s tátou zvířat na obrázku.

Růžové úkoly jsou pro rodiče s dětmi. Budou je plnit spolu.

 

Bonusové úkoly :

Tyto úkoly můžete upravit dle Vašich potřeb, anebo je nepoužít vůbec.

  1. Namalujte společně křídou obrázek – potřebujete prostor, kde se bude dát malovat křídami, a dále dejte k dispozici křídy na malování. (Nebo můžete uvést v letáčku, že si děti mají křídy donést samy.)
  2. Natrhejte si malou kytičku do vázy – tento bonusový úkol je vhodný pokud máte k dispozici prostor s planě rostoucími květinami.

Můžete také drobně upravit kartu a vytvořit několik papírových kytiček na špejli, kterou si pak děti s rodiči vezmou domů.

 

Další dokument je přední a závěrečná strana.doc, ten je určen k vašim úpravám.

Doplňte způsob značení trasy (mapu, popis stezky, fáborky,…), logo, Vaše jméno organizace, oslovení, kam zasílat odpovědi, případné odměny  apod.

Pozn. Tento soubor se může na každém počítači zobrazovat trochu jinak.

 

Realizace stezky:

Na začátek trasy umístěte instrukce, následně na trasu umístěte všechny karty - dodržujte pořadí. Na závěr umístěte závěrečnou kartu. A následně můžete využít i bonusových úkolů.

 

Pokud budou děti správně luštit, vyjde jim tajenka – KVĚTEN LÁSKY ČAS

 

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu PDF.  

Licence zakoupeného materiálu: Je povoleno využít materiál pro svou vlastní potřebu a potřebu třídy, oddílu či jiné organizované skupiny dětí (kopírovat pracovní listy).

Kód Kód: 332
Kategorie: Stezky