Hallowenské tvoření

Klasické Halloweenské zvyky nejsou zrovna můj šálek kávy - koledování v maskách a sladkosti. Ale naopak se mi toto téma k tvoření - dýně, netopýři pavouci, mumie apod.

V tomto článku najdete pár tipů na výrobu strašidýlek a lampiček. 

 
 

Duch 1
Potřeby: kousek bílé látky (plenky), provázek, nůžky, izolepa, fix.
 
Vystřihneme si čtverec látky - do středu dáme zbytky látky, stáhneme provázkem, aby vznikla hlava, a základ ducha je hotový. Stačí už jen přimalovat obličej, a pokud chceme ducha pověsit pomocí izolepy, tak mu provázek přilepíme na zadní část hlavy.
 
 
Duch 2
Potřeby: tvrdý papír A4, tekuté lepidlo, vata (vatové tampónky na odličování), černý papír, nůžky, tužka.
 
Na bílý papír nakreslíme obrys ducha. Pomocí lepidla, po celé ploše nalepíme kousky vaty (natrhané kousky tampónků). Než nám lepidlo zaschne, vyrobíme si z černého papíru pusu a oči. Poté je na ducha nalepíme a celého podle obrysu vystřihneme.
 
 
Upír
Potřeby: rulička od toaletního papíru, barevný papír, nůžky, lepidlo, tužka.
 
Ruličku olepíme barevným papírem (můžeme i natřít černou temperou). Poté si z papíru vystřihneme křídla, které nalepíme na zadní stranu ruličky (kde je spoj papíru), z barevného papíru vystřihneme obličej a nalepíme ho. Pokud chceme upíra pověsit, nalepíme kousek provázku pomocí izolepy na vnitřní stranu ruličky.
 
 
Mumie
Potřeby: 2 ruličky od toaletního papíru, bílý provázek (vlna), lepidlo, nůžky, černý papír, tužka.
 
Jednu ruličku omotáme bílým provázkem – vznikne tělo mumie. Z druhé ruličky vystřihneme ruce, a také je omotáme provázkem. Z černého papíru vystřihneme oči a pusu. Vše nalepíme k tělu.
Ruce budou lépe držet, když je přilepíte tavnou pistolí.
 
 
Láká Vás děti zamotat do toaletního papíru jako mumii, ale nevíte, co pak dělat s tím velkým množstvím toaletního papíru, co zbyde?
Co takhle z něj vyrobit dýni?!  Jak na to, najdete v tomto videu:
 
 
 
Pavučina s pavoukem z kaštanu / ruličky
 

Potřeby: provázek, barvy, karton (papírový talířek), rulička, chlupatý drátek, barevný papír, nůžky, lepidlo, izolepa, nalepovací oči, kaštan.

Začneme pavoukem - můžeme si ho vyrobit 2 způsoby:

1) kaštan - do kaštanu uděláme 8 dírek a do nich nacpeme kousky drátku jako nožičky. Pak stačí nalepit oči a vyškrábat pusu.

2) rulička - ruličku rozpůlíme (z jedné ruličky lze vyrobit 2 pavouky) a polepíme černým papírem. 4 delší drátky nalepíme doprostřed těla izolepou, aby nám vzniklo osm nohou, a pak stačí dodělat oči.

      

 

Síť vyrábíme pomocí provázku a nějakého tvrzeného papíru - krabicový papír, papírový talíř. Aby pavučina vynikla, můžeme provázek nebo papír, natřít temperou.

Na kraje papíru vystříháme trojúhelníkové výřezy, a pak stačí provázek různě omotávat, aby vznikla síť, konce provázku připevníme izolepou.

 

 

Pak stačí do sítě trochu zamotat nožičky pavouka, připevnit provázek na pověšení a máme hotovo.

 

   

 
Svícínky - mumie, dýně, strom
 
Potřeby: menší zavařovačky, krepák, obvaz, štětec, tekuté lepidlo (herkules), tempera, černý papír.
 
Dýně - Na sklenici přilepíme kousky oranžového krepáku, poté ještě jednou přetřeme lepidlem a vyrovnáme nedokonalosti. Necháme trochu zaschnout, mezitím si vystřihneme oči, pusu a nos z černého papíru, přilepíme na sklenici a máme hotovou strašidelnou dýni.
 
Mumie - Sklenici celou natřeme tekutým lepidlem, omotáme obvazem a necháme trochu zaschnout. Mezitím si vystřihneme z černého papíru oči a pusu, nalepíme na sklenici a mumie je hotová.
 
Strom - Na sklenici nalepíme na horní část malé kousky červeného, žlutého, zeleného a oranžového krepáku a vytvoříme korunu stromu. Na spodní část sklenice nalepíme menší kousky barevného krepáku, které budou znázorňovat spadané listí. Vše pak ještě jednou přetřeme lepidlem (uhladíme). Po zaschnutí dokreslíme temperou kmen stromu a větve, necháme zaschnout a máme podzimní strom hotový.
 
 
 
Chcete si Halloween ještě více užít? Mrkněte na tyto materiály:
 
 
 
 
 
praocovní listy Halloween