Kartičky vajíčková abeceda

Obsahuje 27 písmen české abecedy

40 Kč
Skladem

Tyto kartičky jsou určeny pro opakování vzhledu jednotlivých písmen. Jedna kartička obsahuje vajíčko a v něm napsané všechny tvary písmene – velké a malé tiskací, velké a malé psací. Na kartičce k ní patřící je vajíčko a v něm umělecky zakomponován jeden tvar písmene/písmen.

Vajíčka jsou ručně malovaná a následně upravena v počítači.

 

Karty obsahují i zadní strany.

 

Výroba: tisk, (laminace) rozstříhat podél čárkované čáry

 

Tipy jak pracovat s kartičkami:

  1. Najdi k sobě – všechny kartičky dáme dětem k dispozici a ony mají za úkol, v co nejkratší době přiřadit správné dvojice vajíček k sobě (a poskládat podle abecedy). Lze hrát ve skupinách, která skupina dříve seřadí vajíčka.
  2. Pexeso – kartičky vytiskneme oboustranně i se zadními stranami a můžeme je používat jako pexeso.
  3. Hledej své vajíčko – barevná vajíčka rozprostřeme na zemi a děti si vylosují jedno černobílé, potom mají za úkol najít kartičku, která patří k té, co mají v ruce. Když jí najdou, zajdou k vedoucímu/učiteli, on zkontroluje a pokud má dítě správně dá mu další kartičku, pokud má špatnou vrátí ho zpátky, aby hledalo dál.
  4. Hledáme abecedu – vybereme všechna barevná vajíčka (pokud budeme hrát ve skupinách – každá skupina musí mít svou sadu), rozprostřeme je na zemi. Děti si stoupnou do řady a na povel vybíhá první, hledá písmeno A. Až ho najde vrátí se ke skupině na konec řady a vybíhá druhý, ten hledá písmeno B. A takto postupně děti musí hledat písmena celé abecedy až do písmene Z.
  5. Tvoříme šifry – děti mohou z barevných vajíček skládat různá slova, musí přitom myslet na to, že mají od každého písmenka jen jedno. Můžeme jim to ztížit tím, že jim zadáme nějaké téma – zvíře, Velikonoce, jména…..

 

Po zaplacení vám zašlu odkaz mailem a soubor si můžete stáhnout ve formátu zip. PDF.  

Licence zakoupeného materiálu: Je povoleno využít materiál pro svou vlastní potřebu a potřebu třídy, oddílu či jiné organizované skupině dětí (kopírovat pracovní listy).

Kód Kód: 266
Kategorie: Velikonoce
Téma: Velikonoce
Typ materiálu: Kartičky
Věk: Mladší děti