Hrajeme si se značkami

V tomto článku najdete tipy, jak zábavně učit děti dopravní značky a ZDARMA si můžete stáhnou 36 kartiček dopravních značek.

 

Stáhnout kartičky můžete ZDE.

 

Soubor doporučuji vytisknout 2x. Pokud nepotřebujete velké karty, můžete vytisknout 2 strany na 1 A4 a ušetřit tisk. Pro delší životnost kartiček doporučuji zalaminovat, či alespoň podlepit tvrdým papírem.

 

Pexeso a třísložkové karty

Karty lze využít jako klasické pexeso nebo jako třísložkové karty.

 

Pexeso - běhačka

Kartičky rozdělíme na dvě sady kartiček. Obrázky rozmístíme na podlaze obrázkem dolů (menší děti mohu mít obrázkem nahoru) a vedoucí / učitel rozdá každému dítěti jednu kartičku ze druhé půlky. Děti se rozprchnou do prostoru a hledají správnou dvojici. Když ji najdou, vezmou ji k vedoucímu / učiteli na kontrolu. Pokud dítě našlo správně, vedoucí / učitel mu dá další kartičku a hráč jde hledat další. Hra končí, když se rozeberou všechny kartičky na zemi. Vyhrává ten, kdo má nejvíce kartiček.

Tip1: Kartičky můžeme po místnosti různě schovat a děti je budou muset hledat.

Tip2: Hra lze hrát i venku na hřišti nebo na louce.

 

Kimova hra

Na stůl položíme několik kartiček (dle věku dětí určíme počet) a zakryjeme je šátkem. Zavoláme děti a odhalíme kartičky. Necháme děti, aby si je zapamatovaly a znovu zakryjeme. Děti mají za úkol napsat co nejvíce názvů si pamatují.

Varianta pro menší děti: Na stůl do řady položíme 3 - 5 karet. Děti mají za úkol si zapamatovat značky i pořadí. Poté karty zakryjeme a dětem dáme hromádku značek, ze kterých vyberou ty, co byly v řadě a následně je správně po paměti poskládají do řady.

 

TIP. Krásně zpracovaná stránka na téma dopravní výchova vhodná pro děti https://www.bezpecnecesty.cz/cz/autoskola/dopravni-znacky

 

Super způsob jak si s dětmi zábavně ověřit jejich znalosti je i tato stezka:

Stezka - dopravní výchova

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení